Вкусен омлет за неколку минути: Испржете тиквици, додајте јајца и сирење, па запечете

Вкусен омлет за неколку минути: Испржете тиквици, додајте јајца и сирење, па запечете

Совршен доручек за совршен почеток на денот.

Состојки:

 • 1 тиквица
 • 3 јајца
 • 50 гр сирење
 • магдонос

Начин на подготовка:

 1. Тиквиците исечкајте ги на кругови, а потоа наредете во тава во која сте загреале масло.

   

 2. Јајцата посолете ги и побиберете ги, па разматете.

   

 3. Изредајте сирење, па свртете ги тиквиците во тавата, ставете разматени јајца и преку кашкавал, како и сечкан магдонос. Поклопете и кратко печете, а потоа преклопете. Свртете и уште малку запечете.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт