Јогурт торта од само 3 состојки: Само измешајте и запечете – брз десерт кој освежува

Јогурт торта од само 3 состојки: Само измешајте и запечете – брз десерт кој освежува

Ќе уживате во секој залак…

Состојки:

  • 400 гр јогурт
  • 4 јајца
  • 40 гр пченкарен скроб

Начин на подготовка:

  1. Добро разматете јогурт, јајца и просеан скроб. Ставете во калап обложен со хартија за печење.

     

  2. Печете на 170 степени 30-40 минути. Почекајте целосно да се излади, па сервирајте.

Уживајте!

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт