Омилениот летен ручек со зеленчук

Омилениот летен ручек со зеленчук

Многу вкусен оброк со зеленчук, ќе го обожавате!

Состојки:

 • 500 гр тиквици
 • 700 гр компири
 • 100 гр кромид
 • 100 гр печеница или сланина
 • сол
 • бибер
 • масло
 • 3 лажици брашно
 • 3 јајџа
 • кисела павлака
 • домати

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Cookig“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт