Вкусно јадење без многу труд: Тортиља со пилешко

Вкусно јадење без многу труд: Тортиља со пилешко

Вкусно јадење, брза подготовка.

Состојки:

  • 2 парчиња пилешко филе, печено на скара
  • 1/4 шолја сос за дресинг по избор
  • 1/2 шолја изрендано моцарела сирење
  • 1/4 шолја иситнет коријандер
  • 4 тортиљи

Начин на подготовка:

  1. Исечкајте пилешко филе и рамномерно распоредете го по тортиљите. Прелијте со сос, посипете со сирење и коријандер. Замотајте како бурито и испечете во тостер или на грил од двете страни.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт