Фантастичен вкус: Салата од кајмак и сирење

Фантастичен вкус: Салата од кајмак и сирење

Фантастична салата од сирење и кајмак.

Состојки:

 • 250 гр сирење
 • 250 гр кајмак
 • 4 варени јајца
 • 100 гр кромид
 • 2 лажици мајонез
 • 2 лажици масло
 • бибер
 • сол
 • мелена црвена пиперка
 • кисела павлака Пекабела

Начин на подготовка:

 1. Испасирајте го сирењето, кајмакот и жолчките. Белките и кромидот исечкајте ги. 
 2. Сите состојки соединете ги во чинија. Потоа додајте мајонез, пипер, масло, бибер и кисела павлака. измешајте и украсете со кругови варени јајца.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт