Милка коцки: Колач кој ќе ве освои

Милка коцки: Колач кој ќе ве освои

Фантастични Милка коцки. Колач кој ќе го правите често!

Состојки за бисквит:

 • 10 белки
 • 1 лажици шеќер
 • 160 гр пржени мелени лешници
 • 40 гр брашно

Соостојки за крем:

 • 10 жолчки
 • 70 гр шеќер
 • 2 пудинга од ванила
 • 800 мл млеко
 • 100 гр бело Милка чоколадо
 • 200 гр маргарин или путер

Останати состојки:

 • 500 мл павлака за шлаг
 • 70 гр пржени мелени лешници

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта