Само наредете слоеви во тава и оставете – за 10 минути вкусен доручек

Само наредете слоеви во тава и оставете – за 10 минути вкусен доручек

Едноставно, брзо и вкусно…

Состојки:

  • 4 тортиљи
  • 3 јајца
  • сол
  • бибер
  • 100 гр шунка
  • 120 гр кашкавал
  • 1 домат
  • путер

Начин на подготовка:

  1. Намастете тава со путер. Јајцата посолете ги и додајте бибер по вкус, па разматете. Ставете половина од јајцата во тава. Преку ставете ја првата тортиља, на неа наредете шунка и рендан кашкавал, а потоа тортиља, домати и сирење. Потоа ставете тортиља, шунка сирење и на врвот тортиља. Останатите јајца распоредете ги на врвот, поклопете и ставете на рингла на умерена температура. После 5 минути свртете и повторно покријте, пржете уште пет минути.

Добар апетит!

Повеќе на Готви.мк:

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула