Печен полнет батат за летен ручек

Печен полнет батат за летен ручек

Вкусен рецепт од батат или сладок компир.

Состојки:

  • батат
  • маринирани печурки
  • кашкавал
  • млад кромид
  • сенф

Начин на подготовка:

  1. Добро измијте го бататот, пресечете го долж на половина и издлабете. Наполнете ја секоја половина со намирниците и ставете во тепсија обложена со хартија за печење, во загреана рерна. Печете околу 15 минути.

Добар апетит!

Повеќе на Готви.мк:

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула