Кремаст мус од малини: Вкусен, лесен, освежувачки десерт

Кремаст мус од малини: Вкусен, лесен, освежувачки десерт

Вкусен, лесен, освежувачки десерт.

Состојки:

  • 100 гр малини
  • 1 банана
  • 1/2 шолја бадемово или кокосово млеко
  • 1 лажичка мед

Начин на подготовка:

  1. Состојките ставете ги во блендер и добро измиксајте. Потоа ставете на половина час во фрижидер, па декорирајте со малини или рендано црно чоколадо.

Уживајте!

Повеќе на Готви.мк:

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула