Намаз од варени јајца: Одличен со леб или лепињи

Намаз од варени јајца: Одличен со леб или лепињи

Вкусен намаз од варени јајца и крем сирење.

Состојки:

  • 5 варени јајца
  • 2 парчиња млад кромид
  • 55 гр павлака
  • 90 гр крем сирење
  • 1 лажичка кари
  • 1 лажичка куркума
  • сол

Начин на подготовка:

  1. Сите состојки ставете ги во блендер, па сомелете додека не добиете глатка смеса. Ставете во тегла и намазот е спремен.

Добар апетит!

Повеќе на Готви.мк:

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула