Витаминска бомба во тегла: Направете го ова чудо од зачини

Витаминска бомба во тегла: Направете го ова чудо од зачини

Направете домашен зачин во тегла преполн со витамини.

Состојки:

  • 300 гр моркови
  • 300 гр пиперки
  • 300 гр кормид
  • 300 гр магдонос
  • 300 гр целер
  • 200 гр сол
  • листови целер

Вака подготвенито зачин можете да го чувате на ладно и темно место или во фрижидер.

Деталите погледнете ги во ВИДЕОТО во прилог:

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

Ќофтиња во доматен сос

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

Домашни ќофтиња

Ќофтиња од тиквица

ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири

Најдобар рецепт за домашно ќофте