Кога не ви се готви: Сендвич за брз ручек

Кога не ви се готви: Сендвич за брз ручек

Подгответе вкусен сендвич за брз ручек.

Состојки:

 • 30 гр путер
 • 2 чешниња лук
 • оригано
 • сол
 • 1/2 црвен кромид
 • 1 жолта пиперка
 • 1 црвена пиперка
 • 4 парчиња леб
 • 20 гр кашкавал
 • 20 гр печеница
 • лут сос

Начин на поготовка:

 1. Исечкајте лук и ставете во путер, посолете и додајте оригано. Измешајте. Испржете пиперки и кромид.

   

 2. Земете парче леб, премачкајте со путер и ставете пармезан. Додајте кашкавал, печеница, лут сос, испржен кромид, потоа повторно сирење и затворете со друго парче леб, премачкајте со путер и запечете.

Добар апетит!

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Иги“:

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

Ќофтиња во доматен сос

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

Домашни ќофтиња

Ќофтиња од тиквица

ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири

Најдобар рецепт за домашно ќофте