Колач за 10 минути: Рецепт кој ќе го обожавате!

Колач за 10 минути: Рецепт кој ќе го обожавате!

Колач кој се подготвува брзо и лесно, а ќе ве остави без здив…

Состојки:

 • 400 гр јагоди
 • 2 лажици шеќер
 • 4 јајца
 • 4 лажици брашно
 • 2 лажици какао
 • 3 лажици масло
 • 200 гр шлаг
 • 1 кесичка кремфикс
 • 400 гр кисела павлака
 • 1 рум шеќер
 • 50 гр чоколадни капки

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Јеца“:

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко