Лесен и здрав овошен доручек

Лесен и здрав овошен доручек

Здрав овошен доручек.

Состојки:

  • 200 мл млеко
  • 3 лажици чиа семе
  • 2 лажици кокос
  • киви
  • банана
  • една рака смрзнато шумско овошје

Начин на подготовка:

  1. Чиа семките прелијте ги со млеко. Оставете на страна додека не почне да желира, ставете во фрижидер на неколку часа. 
  2. Додајте уште млеко ако е прегусто, засладете со мед и послужете со овошје.

Уживајте!

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

Пилешко во кари сос

Пилешко со паста и песто сос

Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки

Специјалитет: Похoван и печен пилешки стек