Само 2 состојки и 5 минути подготовка – одличен летен десерт

Само 2 состојки и 5 минути подготовка – одличен летен десерт

Брз рецепт за неодолив летен десерт. Едноставно се подготвува, а потребни ви се само 2 состојки.

Состојки:

  • 180 гр нутела
  • 200 мл павлака за шлаг
  • декорација по желба

Начинот на подготовка е многу едноставен, погледнете во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Наташа“:

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко