Пита со вишни: Кисело слатка комбинација која ќе ве освои

Пита со вишни: Кисело слатка комбинација која ќе ве освои

За само половина час направете ароматична и сочна пита.

Состојки за тесто:

 • 400-500 гр брашно
 • 1 кесичка прашок за печиво
 • 150 гр шеќер
 • 10 гр ванилин шеќер
 • прстофат сол
 • 150 гр маст
 • 1 лажица кисела павлака
 • 2 јајца

Состојки за фил:

 • 600 гр вишни
 • 4 лажици шеќер
 • 4 лажици гриз

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Cooking“:

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

singlepost_text