Пита со вишни прелиена со сочен сируп

Пита со вишни прелиена со сочен сируп

Сочна пита за сите љубители на слатки…

Состојки:

  • 1/2 кг тенки кори
  • 1 кг вишни
  • малку шеќер
  • малку гриз
  • масло

Состојки за прелив:

  • 100 гр шеќер
  • 100 мл вода
  • 1 ванилин шеќер

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Повеќе рецепти за десерти тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

 

singlepost_text