Летни ситни колачи: Мини бомбици со малини и чоколадо

Летни ситни колачи: Мини бомбици со малини и чоколадо

Брзи и вкусни ситни колачи…

Состојки:

  • малини
  • темно чоколадо
  • путер од кикирики
  • кокосово млеко во конзерва

Начин на подготовка:

  1. Малините ставете ги во кокосово млеко (треба да биде густо како фил) па ставете во замрзнувач 30 минути. Потоа извалкајте во путер од кикирики кој малку сте го разматиле да биде течен и ставете во замрзнувач на уште половина час.

     

  2. На крај извалкајте во растопено темно чоколадо и ставете во фрижидер да стегне.

Уживајте!

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

Ќофтиња во доматен сос

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

Домашни ќофтиња

Ќофтиња од тиквица

ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири

Најдобар рецепт за домашно ќофте

singlepost_text