Ако сакате брзо да „скинете“ неколку килограми, пробајте ја оваа напивка

Ако сакате брзо да „скинете“ неколку килограми, пробајте ја оваа напивка

Дали знаевте дека оваа билка кога ќе се измеша со вода може да ви помогне да ослабнете?Препорака е да не ја пиете повеќе од 5 дена.

Состојки:

  • 5 лажици сечкан магдонос
  • 1 л вода

Начин на подготовка:

  1. Прелијте сечкан магдонос со врела вода. Нека отстои 20 минути, па процедете. Напивката би требало да ја пиете во текот на целиот ден.

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко