Брзо и вкусно: Тестенини со спанаќ и грашок

Брзо и вкусно: Тестенини со спанаќ и грашок

Вкусно и брзо јадење…

Состојки:

  • 100 гр тестенини
  • 2 лажици јогурт
  • 1 рака свеж спанаќ
  • сок од 1/2 лимон
  • 3-4 лажици грашок
  • маслиново масло
  • бибер
  • сол

Начин на подготовка:

  1. Згответе тестенини во солена вода, процедете и вратете во садот.
  2. Додајте јогурт, лажица масло, сок од лимон, грашок, спанаќ, сол, бибер.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко