Запечени јајца со сирење и кромид

Запечени јајца со сирење и кромид

Вкусен доручек…

Состојки:

  • 6 јајца
  • млад кромид
  • 100 гр сирење
  • 100 гр сланина Пекабеско
  • сол
  • бибер

Начин на подготовка:

  1. Кромидот добро измијте го и исечкајте го, па оставете на страна. Разматете јајца, додајте сирење, малку сол и бибер и сечкана сланина..

     

  2. На крај во добиената смеса додајте сечкан млад кромид и добро измешајте. Смесата ставете ја во намастен сад и печете во рерна на 180 степени, додека не порумени и не фати кора.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко