Без готвење и печење: Торта готова за 15 минути

Без готвење и печење: Торта готова за 15 минути

Брза, едноставна, неодолива торта со чоко банани.

Состојки:

  • 1 пакување бисквити
  • 25 чоко банани
  • 200 мл кисела павлака
  • 200 мл слатка павлака
  • 200 гр шеќер во прав
  • шлаг крем

Начин на подготовка:

  1. Во голем сад со миксер разматете кисела и слатка павлака и шеќер во прав. Во смесата додајте бисквити издробени во поголеми парчиња, потоа бананчиња на мали парчиња, па рачно измешајте.

     

  2. Смесата ставете ја во калап. Украсете ја тортата со шлаг крем. Ако е потребно веднаш сервирајте. Пред сервирање добро изладете во фрижидер.

Уживајте!

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко