Нешто ново и интересно: Тиквици со пилешко на поинаков начин

Нешто ново и интересно: Тиквици со пилешко на поинаков начин

Одличен предлог за вкусен и брз ручек!

Состојки:

 • 1 средна тиквица
 • 100 гр брашно
 • 2 јајца
 • сол
 • бибер
 • 2 лажици кисела павлака
 • 2 чешниња лук по желба

Состојки за фил:

 • 200 гр пилешки гради
 • 1 главица кромид
 • 2 лажици кисела павлака
 • 1 лажичка сенф

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко