Селска пита: Тесто полнето со сирење

Селска пита: Тесто полнето со сирење

Пита која ќе ја обожавате!

Состојки:

  • 250 мл топло млеко
  • 1 кесичка сув квасец
  • 1 лажица шеќер
  • 500 гр брашно Т400
  • 1 лажичка сол
  • 2 јајца
  • 300 гр сирење
  • 2 лажици растопена маст

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Емилина кујна“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко