Јагода лимонада – за 10 минути

Јагода лимонада – за 10 минути

Хит рецепт, ќе бидете воодушевени!

Состојки:

  • 2 л вода
  • 500 гр јагоди
  • 4 лимони (200 мл исцеден сок)
  • 2-3 лажици мед
  • коцки мраз
  • нане

Начин на подготовка:

  1. Јагодите измиксајте ги со мед, додајте лимон и вода. Можете да користите и газирана вода. Декорирајте по желба.

Уживајте!

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко