Гриз кнедли

Гриз кнедли

Вкусни гриз кнедли.

Состојки:

 • 1 јајце
 • 4 лажици масло
 • 8 лажици гриз
 • малку сол

Начин на подготовка:

 1. Разматете јајца, додајте масло и сол по вкус. Измешајте и причекајте неколку минути.

   

 2. Згответе во супа, намалете ја температурата.

   

 3. Гответе 5 минути, поклопете и кога ќе се зголемат, готови се!

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко