Вкусни сендвичи од рерна, ќе ги правите често

Вкусни сендвичи од рерна, ќе ги правите често

Брзо и едноставно до вкусен оброк.

Состојки:

 • 150 гр сирење
 • 150 гр пилешка шунка Пекабеско, сечкана на коцки
 • 2 лажици мајонез
 • 1 јајце
 • прстофат оригано
 • јогурт
 • 8 парчиња стар леб
 • 2 дл млеко

Начин на подготовка:

 1. Лебот потопете го во млеко од двете страни. 
 2. Направете фил така што ќе измешате јајца со јогурт и мајонез, па ќе ги додадете останатите состојки. 
 3. Обилно намачкајте го лебот, поклопете со друго парче и ставете кратко во рерна загреана на 200 степени.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт