Вкусен ручек: Риба со зеленчук

Вкусен ручек: Риба со зеленчук

Вкусен ручек, едноставна подготовка.

Состојки:

 • 4 филети риба
 • домат
 • пиперка
 • тиквица
 • млад компир
 • кромид
 • лук
 • сол
 • бибер
 • масло

Начин на подготовка:

 1. Рибините филети премачкајте ги со масло, посолете и побиберете. Потоа во огноотпорен сад ставете малку масло, а потоа сечкан зеленчук. Ставете зачини, добро измешајте, а преку ставете филети риба.

   

 2. Поклопете со фолија и ставете во рерна да се испече околу 30 минути на 200 степени. Отстранете ја фолијата па печете уште 10 минути.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text