На морковот не му е местото во фрижидерот – Има само еден начин да не скапе брзо

На морковот не му е местото во фрижидерот – Има само еден начин да не скапе брзо

Морковот е многу корисен и здрав, полн витамини, особено добар за нашиот вид и кожа.

Проблем е што брзо скапува, особено во ладилникот.

Може да биде свеж со недели ако употребите еден трик.

Тој се чува во ориз со што влажноста не делува лошо на него.

 

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории