Small strawberry and pistachio pavlova meringue cakes with mascarpone cream, fresh mint over white backdrop, top view

Мал трик со кој павлаката долго ќе трае и ќе биде свежа

Ако сакате павлаката подолго да биде свежа и да не се расипе во ладилникот, има мал трик.

Де што ви треба е да ја превртите наопаку кога ќе ја ставите во него.
Имено, така таа ќе биде двојно повеќе и подолго свежа.

 

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории