Кутијата за леб е полна бактерии – Еднаш неделно чистете ја со оваа смеса

Кутијата за леб е полна бактерии – Еднаш неделно чистете ја со оваа смеса

Исчистете ја темелно кутијата каде го чувате лебот за да не се шират бактерии.

Имено, ова е место каде што исто така се шират бактерии, па треба често и темелно да се чисти.
Се што треба е да ја исперете со вода со оцет, еднаш неделно.
Потоа, добро исушете ја.

 

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории