Не ја правете оваа грешка со тестенините – Му штети на здравјето и на вашата линија

Не ја правете оваа грешка со тестенините – Му штети на здравјето и на вашата линија

Тестенините се многу вкусни и се прават на илјадници начини.

Кој и да е вашиот омилен деликатес со тестенини, важно е да не ги јадете навечер, туку исклучиво за ручек.

Јаглехидратите кои ги имаат ве држат будни и сити, па ако сакате да спиете тие се лош избор за вас бидејќи создаваат несоница.

Исто така, тешко се варат, ќе бидете подуени и ќе имате тегоби, а воедно ќе се дебелеете.

 

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории