Здрави палачинки – Смеса која не накачува килограми

Здрави палачинки – Смеса која не накачува килограми

Направете си смеса за здрави и вкусни палачинки.

Состојки:

  • 1 цело јајце
  • 2 белки
  • 1 банана

Подготовка:

  1. Се лупи и пасира бананата.
  2. Се ставаат целото јајце и белките и се миксира да се добие хомогена смеса.
  3. Се вади со кутлача и се печат палачинки на вообичаен начин.
  4. Се добиваат 2-3 класични палачинки од оваа смеса.

Добар апетит 🙂

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории