Овошје и зеленчук за доилки – Постојат намирници кои никако не смеете да ги јадете

Овошје и зеленчук за доилки – Постојат намирници кои никако не смеете да ги јадете

Доењето не е нималку лесна работа, треба да се внимава што се јаде и пие, што се внесува во телото.
Причините за недостаток на млеко може да бидат стрес, постпородилна депресија и секако она што го внесуваме.
Јадете банани, едно од најмасните видови овошје важни за млеко.
Јадете и јаболки но на празен стомак, кои имаат витамини А и Ц.
Не внесувајте цитруси никако, портокали, лимони, мандарини треба да се подалеку од вас.
Се препорачува да внесувате и зелен зеленчук како коприва и спанаќ.

 

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко