Не излегувајте од дома без него – Задолжително имајте го ова против Корона вирусот

Не излегувајте од дома без него – Задолжително имајте го ова против Корона вирусот

Корона вирусот за жал сеуште владее, а поради тоа сите треба да внимаваме.
Секако, треба да миеме раче често, а ако не сме во состојба да ги измиеме, да го земеме со нас најмоќното оружје во борбата со вирусот – дезинфекција за раце.
Дезинфекцијата на база на алкохол помага за на работа, јавен превоз, училиште, маркети, кога немате сапун и вода.
Запира ширење бактерии и вируси.
Ставете доволно за да се избрише секој дел од дланките, тријте додека не се суви.

 

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории