Фусили со 4 вида сирење

Фусили со 4 вида сирење

Направете вкусен деликатес со макарони.

Состојки:

 • 1/2 пакување фусили
 • 5-6 лажици кашкавал димен
 • 70 гр. сирење
 • 40 гр. плаво сирење
 • 70 гр. кашкавал
 • 70 мл. павлака
 • маслиново масло

Подготовка:

 1. Се варат во врела солена вода макароните фусили.
 2. Се цедат и се ставаат во плех за печење со масло.
 3. Се мешаат ронето сирење, сино сирење, два вида кашкавал, павлака и се прелеваат макароните.
 4. Се печат 10 минути на 200 степени, на загреана рерна.

Добар апетит 🙂

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

singlepost_text