Класика рецепт – Запечени макарони со сирење

Класика рецепт – Запечени макарони со сирење

Направете едноставни макарони со сирење од рерна.

Состојки:

  • 400 гр. макарони
  • 150 гр. сирење
  • 500 мл. млеко
  • 5 јајца
  • маргарин

Подготовка:

  1. Се варат макарони во солена вода.
  2. Се премачкува тава со маргарин, се ставаат макароните со зачини по желба, ронето сирење и јајца и млеко измешани убаво заедно.
  3. Се печат на 200 степени додека поруменат.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text