Компир со маргарин богат со зачини

Компир со маргарин богат со зачини

Направете вкусни компири со зачии и со маргарин.

Состојки:

  • 2 големи компири
  • 125 гр. маргарин
  • сол и бибер
  • лук во прав
  • босилек

Подготовка:

  1. Се лушат и сечат на коцки компирите, па се ставаат во тава со зачините и убаво се мешаат.
  2. Се ставаат парчиња маргарин горе и босилек.
  3. Се печат на загреана рерна на 200 степени, 30-40 минути.

Добар апетит 🙂

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории