Одличен прилог на главното јадење: Кремаста и освежувачка салата од ситно сирење со ореви и краставици

Одличен прилог на главното јадење: Кремаста и освежувачка салата од ситно сирење со ореви и краставици

Надополнете го главното јадење со оваа вкусна салата.

Состојки:

  • 2 краставици
  • 500 гр ситно сирење
  • 1 шолја крупно мелени ореви
  • 2-3 чешниња лук
  • сол

Начин на подготовка:

  1. Во ситното сирење додајте мелени ореви и изгмечени чешниња лук. Зачинете со сол. Исечкајте краставица на кругови. Ставете ја смесата во чинии. Наредете од страна парчиња краставици.

Добар апетит!

Повеќе Готви.мк рецепти:

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула

singlepost_text