За убод од пчели, пајаци и комарци – Отокот и чешањето ги снемува со една намирница

За убод од пчели, пајаци и комарци – Отокот и чешањето ги снемува со една намирница

Со топлото време доаѓаат и инсектите, а често предизвикуваат оток, чешање и црвенило ако не каснат или пролазат.
За овој проблем ви треба само сода бикарбона.
За сите убоди од пчела, комарци и пајаци, измешајте сода со малку вода и натапкајте ја на местото кое ве боли, пече и чеша.

 

Повеќе на Готви.мк:

Посно: Палачинки без зејтин

Палачинки за 3 минути

Палачинки со мед и ореви

Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт

Палачинки на кои не можете да им одолеете

Џиновска блага палачинка