Секогаш печете вака млади компири – Нема да изгубат витамини и минерали

Секогаш печете вака млади компири – Нема да изгубат витамини и минерали

Младите компири се исклучително вкусни и меки. Тие содржат многу витамин Ц, Б6 и магнезиум во себе.
За да ги сочувате сите хранливи материи, печете го со кора, која секако убаво ќе ја измиете.
Исчистете ги од неа сите оштетени делови.

 

Повеќе на Готви.мк:

Посно: Палачинки без зејтин

Палачинки за 3 минути

Палачинки со мед и ореви

Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт

Палачинки на кои не можете да им одолеете

Џиновска блага палачинка