Деликатесен запечен спанаќ

Деликатесен запечен спанаќ

Направете вкусен запечен спанаќ.

Ingredients

 • 500 гр. спанаќ
 • 50 гр. маргарин
 • 300 гр. колбаси
 • 3 јајца
 • 150 гр. кашкавал
 • 100 гр. павлака
 • сол и бибер

Подготовка:

 1. Се мие и сече спанаќот. Се става маргарин во шерпа и се додава спанаќот да се динста.
 2. Се остава 7-8 минути.
 3. Се сечат колбасите и се додаваат.
 4. Се динста се заедно со мешање, па се става павлака.
 5. Се ставаат зачини, се меша и префрла на тава.
 6. Се матат јајца, се ставаат горе и се ренда кашкавал.
 7. Се пече на загреана рерна на 200 степени 20 мин.

Уживајте!

Повеќе на Готви.мк:

Посно: Палачинки без зејтин

Палачинки за 3 минути

Палачинки со мед и ореви

Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт

Палачинки на кои не можете да им одолеете

Џиновска блага палачинка