Деликатес: Омлет со месо

Деликатес: Омлет со месо

Направете вкусен омлет со месо.

Состојки:

  • 3 лажици брашно
  • малку млеко
  • 2 јајца
  • сол и бибер
  • масло
  • лук
  • месо по избор

Подготовка:

  1. Се замешуваат брашно со млеко и сол.
  2. Се замесува густо тесто и се додаваат јајца, се матат убаво и се става внатре по желба лук, и сечено месо по избор.
  3. Се пече омлет на масло.

Уживајте!

Повеќе на Готви.мк:

Посно: Палачинки без зејтин

Палачинки за 3 минути

Палачинки со мед и ореви

Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт

Палачинки на кои не можете да им одолеете

Џиновска блага палачинка