Нема да изгуби ни грам витамин – Брокулата вака врие од витамини и минерали

Нема да изгуби ни грам витамин – Брокулата вака врие од витамини и минерали

Брокулата е многу здрав зеленчук, полн витамин Ц.
Брокулата во само 100 грама има витамин Ц кој ни е потребен за цел ден.
За да не ги изгуби витаминот Ц и другите витамини и минерали, не ја варете во вода, туку гответе ја на пареа.

 

Повеќе на Готви.мк:

Посно: Палачинки без зејтин

Палачинки за 3 минути

Палачинки со мед и ореви

Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт

Палачинки на кои не можете да им одолеете

Џиновска блага палачинка