Не е само за вашата домашна пекара – Трик со брашното кој помага за секоја жена кога брза

Не е само за вашата домашна пекара – Трик со брашното кој помага за секоја жена кога брза

Брашното се користи за разни деликатеси, но сепак има и намена која е е поврзана со готвењето, а за која малкумина знаат.
Имено, се користи како шампон на суви, за косата да ја вратите во нормала ако немаде брзате и немате време за миење.
Се става просеано брашно на коренот откако стоело околу 30 минути. Се нанесува на коренот и се расчешлува надоле.
Се тресе вишокот.
Така нема косата да ви е масна, а истиот ефект се постигнува со бебешка пудра.

 

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории