Сладолед од јагоди – Најубавиот вкус од 3 состојки

Сладолед од јагоди – Најубавиот вкус од 3 состојки

Направете домашен, вкусен и лесен сладолед со јагоди и јогурт.

Состојки:

  • 1/4 јогурт со 2 посто масти
  • 200 гр. јагоди замрзнати
  • 1 ванила во прав

Подготовка:

  1. Се става јогуртот во блендер со јагодите.
  2. Се додава потоа ванила и се блендира пак кратко.
  3. Се замрзнува и служи.

Добар апетит 🙂

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории