Пилето лесно ќе го исчистите и ќе го поделите – Употребете ја најевтината намирница

Пилето лесно ќе го исчистите и ќе го поделите – Употребете ја најевтината намирница

Секогаш кога ќе купите цело пиле и го чистите, употребете мал трик за да си помогнете.
Секогаш кога чистите пиле додајте и лажиче сода – евтината и многу моќна намирница.
Содата се става во водата која врие, каде се вари пилето, па со нејзина помош е помеко и лесно ќе му се одвојат сите делови.

 

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории