Компир пире како тост леб: Необични сендвичи на едноставен начин

Компир пире како тост леб: Необични сендвичи на едноставен начин

Пробајте го овој необичен рецепт.

Состојки:

  • 550 гр компири
  • 2 л вода
  • 110 гр презла
  • 100 гр кашкавал
  • 100 гр шунка
  • сол
  • бибер
  • 1/2 лажичка рузмарин

Начин на подготовка:

  1. Згответе ги компирите, зачинете, додајте презла и измешајте. Земете парче од компир и направете квадрат, како тост, ставете преку шунка, кашкавал и уште еден квадрат компир. Пржете на врело масло по 5 минути од секоја страна.

Добар апетит!

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Гурман“:

Повеќе Готви.мк рецепти:

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула