Неодоливи јафа обланди – брз рецепт

Неодоливи јафа обланди – брз рецепт

Вкусни јафа обланди. Брз рецепт, без печење!

Состојки:

  • 4 листови обланди
  • 250 мл млеко
  • 200 гр шеќер
  • 250 гр путер или маргарин
  • 50 гр чоколадо
  • 100 гр мелени ореви
  • 300 гр мелени бисквити
  • 1 замрзнат портокал

Состојки за глазура:

  • 150 гр чоколадо за колачи
  • 4 лажици масло

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“:

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

Ќофтиња во доматен сос

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

Домашни ќофтиња

Ќофтиња од тиквица

ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири

Најдобар рецепт за домашно ќофте