Исчистете ја лесно скарата по Први Мај – Нема да има ништо на неа

Исчистете ја лесно скарата по Први Мај – Нема да има ништо на неа

За Први Мај кога сите уживаме со скара и друштво, решете се од големата мака по забавата – остатоците залепени на скарата.

Направете си средство за чистење на скарата.Ви требаат црвен кромид и оцет.

Електричната скара може да ја загреете малку, да ја испрскате со оцет, па потоа откако ќе делува неколку минути, да ја поминете скарата со црвен кромид кој ќе го исечете на половина.

Потоа земете фолија и исчистете ја скарата.

 

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории